Makaroniki czekoladowe

Ilość porcji: 20
Czas przygotowania: 90 minut

Składniki

 • 100 g serka Philadelphia Milka
 • 100 g mąki migdałowej
 • 100 g cukru pudru
 • 10 g kakao
 • 100 g białek
 • 100 g drobnego cukru

Sposób przygotowania

 1. Przygotuj na blasze matę do pieczenia makaroników lub narysuj na papierze koła o śr. 3,5 cm w odległości 3 cm od siebie.
 2. Przesiej do miski mąkę migdałową, cukier puder, kakao. Ubijaj białka, aż się spienią, dodawaj po łyżce drobnego cukru, cały czas ubijając, do uzyskania sztywności i roztopienia cukru. Nie ubijaj zbyt długo. Do białek dodaj wymieszane: mąkę, cukier, kakao. Mieszaj delikatnie do połączenia.
 3. Przełóż masę do rękawa cukierniczego zakończonego szeroką, okrągłą, średnią końcówką, wyciskaj, celując w środek kółek. Gdy skończysz, uderz blachą o stół, by rozbić bąble z powietrzem. Odstaw blachę na 30−60 minut, aż wierzch makaroników będzie suchy i przestanie kleić się do palców. W tym czasie nagrzej piekarnik bez termoobiegu do 150°C.
 4. Piecz makaroniki przez ok. 13 minut. Jeśli po tym czasie nie będą sztywne, obróć blachę, piecz kolejną minutę. Odstaw blachę z makaronikami do wystygnięcia.
 5. Przełóż Philadelphię Milkę do rękawa cukierniczego z małą, okrągłą końcówką, wyciskaj ją równomiernie na spodnią część makaronika. Dobierz drugą połówkę, dociśnij delikatnie, by obydwie części się połączyły.

Mam ochotę na

Mazurek czekoladowy
Mazurek czekoladowy
czas przygotowania: 120 minut
Czekoladowe tiramisu
Czekoladowe tiramisu
czas przygotowania: 15 minut + 30 minut chłodzenia
Pankejki czekoladowe
Pankejki czekoladowe
czas przygotowania: 20 minut
Trdelník
Trdelník
czas przygotowania: 35 minut + czas oczekiwania i pieczenia
Tarta czekoladowa
Tarta czekoladowa
czas przygotowania: 65 minut